Fundamenty są jednym z najważniejszych elementów budowy domu. To od nich zależy stabilność konstrukcji czy szczelność. Element ten powinien być wykonany solidnie oraz z dobrych jakościowo materiałów. Jednym z dobrych pomysłów jest użycie bloczków fundamentowych. Są to gotowe prefabrykaty do montażu, które kładzie się tak jak cegły. Ich prostota, niska cena oraz wiele innych korzyści sprawiają, że są ciekawą alternatywą dla pozostałych rozwiązań. Czym zatem tak naprawdę są? Czy warto ich używać? O czym pamiętać podczas wyboru? Odpowiedzi, porady i informacje na temat bloczków w dalszej części.


Bloczek fundamentowy

Bloczek fundamentowy jest bardzo podobny do pustaków lub cegieł. Ma on rozmiary, które umożliwiają ręczne układanie. Występuje w wielu wersjach. Głównymi cechami jest duża gęstość i odporność na ściskanie. Jest to bardzo mocny i pewny budulec, z którego można stworzyć stabilne fundamenty. Nadają się one do prawie wszystkich typów budynku. Oprócz doskonałych właściwości fizycznych nie wsiąkają wody i są na nią odporne. Jest to szczególnie ważne przy przymrozkach. Przeciętny bloczek waży ok. 20 kg i jest dużych rozmiarów, przykładem niech będzie http://termalica.pl/oferta/sciany-fundamentowe-i-piwniczne/bloczek-fundamentowy-bf-25-38-25cm

Zalety

Pierwszą zaletą tego rozwiązania jest dostępność produktów. Są one możliwe do kupienia w większości marketów budowlanych oraz oferowane są przez małe firmy lokalne czy betoniarnie. Bez trudu możemy zdobyć też bloczki w atrakcyjnej cenie, gdyż wiele miejsc je oferuje i możemy wybrać najkorzystniejszą opcję. Również pod względem finansowym ten element prezentuje się pozytywnie. Ceny rozpoczynają się od ok. 1 zł za sztukę i mogę sięgać kilku złotych za sztukę. Bloczki są tej bardzo poręcznym rozwiązaniem. Nie musimy do ich montażu budować stelaża jak przy wylewaniu fundamentów. Prace posuwają się też bardzo szybko, co pozwala zaoszczędzić fundusze na dolnej obsłudze budowy. Największym plusem jest jednak dobry stosunek ceny do jakości. Za przystępną stawkę można zdobyć dobrej jakości materiały, które będą też poręczne w trakcie budowy.

Jaki wybrać?

Aby wybrać najlepsze bloczki, powinniśmy porównać kilka ofert. Na rynku istnieje wielu producentów, którzy oferuję różne konstrukcje. Jednym z najlepszych jest http://termalica.pl/oferta/sciany-fundamentowe-i-piwniczne Ma ona w swojej ofercie wiele rodzajów takich bloczków, a wszystkie produkty są jakościowe. Sama firma może pochwalić się dużym doświadczeniem oraz pozytywnymi opiniami klientów.

Jeśli zdecydujemy się na zakup takiego rozwiązania, warto dowiedzieć się o nim nieco więcej. Szeroka wiedza z tego zakresu pomoże nam bardziej świadomie wybrać konkretne bloczki. Gdy rozpoczniemy poszukiwania konkretnego modelu, dobrym ruchem jest też porównanie kilku firm pod tym względem. Mając ogólne rozeznanie, bardzo szybko zdecydujemy się na konkretny model. Mają już jego nazwę, zamówimy go dużo szybciej w sklepie lub w innej firmie. Pamiętać należy, że przy zakupie internetowym powinniśmy sprawdzić opcje transportu. Lokalne firmy oferują go darmowy tylko w jakimś promieniu od siedziby firmy.

Data publikacji: 04.06.2018