Należy wiedzieć, że logistyka magazynowa zajmuje się przede wszystkim magazynowaniem, zarządzaniem łańcuchem dostaw, foliowaniem oraz zabezpieczaniem, dystrybucją produktów, a także zachowaniem jak najlepszej organizacji pracy na terenie każdej hali. Każde magazynowanie wiąże się ze składowaniem, konfekcjonowaniem i układaniem produktów bardzo różnorodnego typu, również tych o specjalnych wymaganiach odnoszących się do przechowywania. Tym samym logistyka magazynowa zajmuje się całościową realizacją zamówienia, stosując się do wszelkich sprecyzowanych warunków przechowywania, a także składowania towarów, zachowując przy tym niebywale szybki przepływ produktów na terenie całej hali.

W ramach tej działalności realizuje się także konfekcjonowanie, paletyzowanie, przepakowywanie, składanie, foliowanie, układanie, etykietowanie, a także identyfikację towarów na podstawie specjalnych kodów kreskowych. Zarządza się w ten sposób dowolnym etapem działań mających na celu nie tylko sprawną ochronę produktów, lecz również stosowne przygotowanie do dystrybucji albo przesyłki. W ramach logistyki magazynowej świadczy się także usługi konsultacyjne, które pomagają w podjęciu decyzji odnoszącej się do składowania ustalonego rodzaju produktów, również tych o niestandardowych wymiarach. Po co warto korzystać z usług logistyki magazynowej? Działania z zakresu logistyki poważnie ułatwiają podejmowanie wszystkich działań dystrybucyjnych. Wymyślono ją po to, ażeby nie tylko przechowywać, a także konfekcjonować towar, lecz również zabezpieczać go przed działaniem nieproszonych czynników zewnętrznych, np. kradzieżą, uszkodzeniem lub zawilgoceniem.

Wykorzystuje się do tego najnowszej generacji system monitoringu, który pozwala na stałą kontrolę magazynów. Aby to osiągnąć przechowuje się produkty we właściwych warunkach, czyli dba się o należytą temperaturę i stosowne wietrzenie hal zgodnie ze specyfikacją towaru. Tym samym logistyka magazynowa przyśpiesza procesy powiązane z logistycznym rozmieszczeniem dostaw, a także ułatwia rozdysponowanie towarów na terenie magazynu.