Szanowni Państwo,

Drodzy Przyjaciele Instytutu Afrykańskiego,

Drodzy Przyjaciele Współpracy Polsko-Afrykańskiej,

 

Bardzo się cieszę, iż mogę zaprosić Państwa do udziału w III Polsko-Afrykańskim Forum Ekonomicznym, które odbędzie się 23 i 24 lutego 2017. Wydarzenie organizowane we współpracy z Polską Ambasadą w Nigerii oraz the Nigerian Chamber of Commerce, Industry, Mines and Agriculture (NACCIMA) będzie trzecim Polsko-Afrykańsko Forum Ekonomicznym organizowanym przez nas w Nigerii, a siódmym z kolei licząc PolAfro orgaznizowane w Polsce i Nigerii.

 

Będąc naocznym świadkiem rozwoju współpracy pomiędzy Polską i Nigerią, a także cytując statystyki wzrostu wymiany handlowej pomiędzy dwoma krajami o ponad 40% w ciągu ostatnich dwóch lat z całego serca zachęcam Państwa do udziału w Forum, a także aktywnego udziału w jego kreacji.

 

Dlaczego spotkamy się w Nigerii?

 

  • Druga największa gospodarka Afryki obok RPA
  • Najbardziej zaludniony kraj Afryki z populacją około 186 milionów ludzi oraz według projekcji ONZ trzeci najbardziej ludny kraj świata do końca XXI wieku
  • Okno na ogromny rynek zachodnio-afrykański – ECOWAS (Economic Community of West African States) – z około 400 milionami ludzi oraz rynek afrykański z ponad miliardem ludzi
  • Jeden z szybciej rozwijających się krajów w Afryce
  • Rynek,  gdzie „wszystko się sprzedaje”

Co chcemy osiągnąć organizując Polsko-Afrykańsko Forum Ekonomiczne:

 

  • Promować współpracę gospodarczą między Polską i Nigerią oraz szerzej Afryką
  • Stworzyć warunki do dyskusja  na temat wyzwań stojących przed partnerstwem i sposobami ich rozwiązania
  • Zapewnić przestrzeń dla wymiany B2B
  • Stworzenie możliwości poznania i zrozumienia zagranicznych partnerów biznesowych
  • Zwiększenie wymiany handlowej między Polską a Nigerią

 

Tylko i wyłącznie razem z Państwem jesteśmy wstanie osiągnąć powyższe cele. PolAfro jest Państwa okazją nie tylko na zdobycie lepszego zrozumienia szans inwestycyjnych na Czarnym Lądzie, lecz także poznania potencjalnych partnerów biznesowych oraz przedstawicieli agend rządowych, dyplomatów oraz decydentów – to wszystko oferuje Państwu możliwość akceleracji Państwa sukcesu na najbardziej obiecującym kontynencie świata.

 

PolAfro to dwa dni pełne wrażeń. 23ego lutego 2017 roku odbędzie się główna część wydarzenia. Po wysłuchaniu przemówień dyplomatów i decydentów uczestniczących w Forum wysłuchamy następujących paneli:

 

Panel 1: Warunki i klimat dla inwestycji w Afryce

Panel 2: Infrastruktura i budownictwo

Panel 3: Finansowanie inwestycji w Afryce

Panel 4: Rolnictwo i przetwórstwo rolne 

Panel 5: Energetyka i górnictwo

Panel 6: Pomoc organizacji ponad-narodowych (EU, ONZ, ECOWAS, ADB, AU) w inwestycjach w Afryce

 

Wieczorem 23ego lutego 2017 roku odbędzie się Dzień Polski w Nigerii – Uroczystość wręczenia Statuetek Przyjaciel Polski w kategoriach: Polityka, Biznes, NGO oraz Osobowość. Natomiast dnia 24 lutego 2017 roku odbędą się spotkania B2B (biznes-to-biznes). PolAfro to nie tylko bogaty program, lecz także niesamowici uczestnicy, wśród których są Przedstawiciele Rządu z Polski i Afryki, w tym samorządy regionalne i państwowe, przedstawiciele biznesu i innych głównych zainteresowanych stron: mediów, organizacji pozarządowych, przedstawiciele uczelni wyższych w Polsce i Afryce, Nigeryjscy Absolwenci polskich uczelni.

 

Podsumowując – z całego serca zapraszam Państwa do udziału oraz aktywnej kontrybucji w tworzeniu i przebiegu III Polsko-Afrykańskiego Forum Ekonomicznego, które odbędzie się w Abudży 23-24 lutego 2017roku w Hotelu Nicon Luxury Abuja. Z radością odpowiem na Państwa jakiekolwiek pytania związane z Forum, serdecznie zachęcam do aktywnej kontrybucji w tworzeniu naszego wydarzenia i już nie mogę doczekać się spotkania z Państwem w trakcie III Polsko-Afrykańskiego Forum Ekonomicznego!

 

Serdecznie pozdrawiam,

John Abraham Godson

Prezes Instytutu Afrykańskiego

Więcej informacji: www.polafro.com