Gdzie możemy udać się w sprawie kredytu lub pożyczki dla naszej firmy? Czy tylko banki i instytucje finansowe udzielają takiej formy pomocy przedsiębiorcom? Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego że na rynku usług finansowych funkcjonują również pożyczki prywatne dla firm starających się o tego typu pomoc finansową. Nic nie stoi przecież na przeszkodzie aby o pożyczkę prosić osobę prywatną. Jeżeli staramy się zdobyć środki, dzięki którym będziemy mogli produkować więcej towarów lub oferować lepsze usługi na pewno warto rozważyć taką możliwość.

Dla wielu osób pożyczki prywatne dla firm są wciąż swego rodzaju nowością i winko na naszym rynku usług finansowych. Jest to jednak całkiem normalna i zupełnie zrozumiałam usługa wynikająca z bardzo konkretnej potrzeby. Osoba prywatna jest w stanie podjąć zazwyczaj dużo większe ryzyko niż duże instytucje finansowe które mimo dużo większych możliwości i większych posiadanych środków niechętnie udzielają kredytów lub pożyczek firmom, które nie przynoszą jeszcze dochodu.

Dużo trudniej jest również przekonać analityków bankowych,  do udzielenia pożyczki lub kredytu. Nie są oni przecież bezpośrednio zainteresowani sukcesem naszego przedsięwzięcia i tak naprawdę zależy im bardziej nam niebezpiecznych i całkowicie pozbawiony elementu ryzyka inwestycjach.

W takiej sytuacji zupełnie inaczej prezentują się pożyczki prywatne dla firm udzielane przez osobę dysponująca określonymi środkami finansowymi. Jeżeli mamy bardzo dobry pomysł i jesteśmy przekonani co do tego, że będzie on w stanie przynieść na w najbliższej przyszłości spodziewane zyski dużo łatwiej będzie nam przekonać osobę prywatną do tego aby pomogła nam sfinansować taki projekt.

Oczywiście pieniądze na rozwój firmy możemy pożyczyć od znajomego a nawet od członka rodziny. W takiej sytuacji warto jest rozmawiać z ludźmi o tego typu projektach mając na uwadze to że dziś praktycznie każdy może stać się naszym inwestorem i wspomóc naszą firmę w realizacji co bardziej ambitnych ale i kosztownych planów i przedsięwzięć.