Wraz ze zbliżającym się sezonem zimowym, budzi się w nas wizja mile spędzonych chwil z rodziną w jakimś ciekawym miejscu. Idealnie do tego nadadzą się ośnieżone stoki górskie, a co się z tym łączy, jazda na nartach. Niektórzy już po pierwszym kontakcie z tym sportem wyglądają jakby w nartach się urodzili, jednak znaczna grupa osób wymaga odpowiedniego szkolenia. Jego brak lub złe przeprowadzenie nauki może doprowadzić do zrażenia się do sportów zimowych i tym samym odebrać niezapomniane wrażenia i świetną zabawę.

Od czego zacząć?

Wielu amatorów jazdy porywa się na krótkie filmiki instruktażowe lub kursy internetowe które przynoszą najczęściej tylko szkody i wyrzucone w błoto pieniądze. Warto zatem zadbać o wybór odpowiedniej szkoły oraz profesjonalnie przeszkolonych instruktorów nauki jazdy na nartach, tak aby w przyszłości zaowocowało to nową pasją i chęcią do powrotów na stoki górskie. Wśród bogatej oferty trudno jest zdecydować się na jedną konkretną placówkę, z pomocą przychodzą nam opinie innych uczestników. Bardzo dobrze ocenianym miejscem nauki jest szkoła Śmigaj Na Narty, która znajduje się pod patronatem najstarszej w Polsce szkoły narciarstwa Śmig.

Na co warto zwrócić uwagę?

Przede wszystkim na instruktorów, ich uprawnienia, doświadczenie i zaangażowanie. Oni będą uczyć nas podstaw, na których fundamentach będziemy budować naszą całą przygodę ze sportami zimowymi. Dla rodziców, stworzone programy nauki jazdy na nartach dla najmłodszych, są pozytywną i przynoszącą korzyści opcją na wzbogacenie rozwoju swoich dzieci oraz wpojenie aktywności fizycznej, jako coś przyjemnego. Nie zapominajmy, że tam gdzie zabawa może czyhać niebezpieczeństwo, dlatego kluczową kwestią jest to, iż na czas kursu to instruktorzy biorą odpowiedzialność za zdrowie i życie młodych osób. W szkole Śmigaj Na Narty na uczestników szkoleń czeka grupa profesjonalistów. Świadczyć o tym mogą posiadane przez nich uprawnienia Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego, które uznawane są na całym świecie. Jest to dowód, iż odbyli oni cały cykl szkoleń, sprawdzianów czy egzaminów oraz wykazali się umiejętnościami do przekazywania wiedzy na temat narciarstwa. Ponad 16.letnie doświadczenie pozwoliło na stworzenie kilkudniowych kursów, które przynoszą wysoką skuteczność i znacznie lepsze wyniki od tradycyjnych jednodniowych praktyk. Oznaką tego jest wciąż rosnące zadowolenie wśród uczestników i wykazywanie przez nich chęci powrotu na stoki w kolejnych sezonach zimowych. Do swojej pracy instruktorzy wkładają całe serce i z pewnością ogrom zaangażowania do sportu. Jak sami twierdzą, codziennie uczą się więcej z różnych sytuacji i od osób, poznawanych na instruktorskiej ścieżce.

Do dzieła!

Po wyborze najlepszej dla nas szkoły oraz instruktora do nauki jazdy na nartach pozostaje tylko spakowanie się i wyruszenie na piękne zimowe stoki. Całą resztą zajmą się już profesjonalni nauczyciele. Pamiętajmy o naszym zdrowiu oraz bezpieczeństwie naszych najbliższych. Niech ten spędzony wspólnie czas będzie wyjątkowy i pełen pozytywnej energii, a wspomnienia po nich zostaną na lata.