Oferta fryzjera obejmuje przeważnie szeroki zakres zabiegów fryzjerskich. Starają się zapewniać profesjonalne usługi, aby nawet najbardziej wymagający klient był zadowolony z ich usług. Do pracy używają wyłącznie nowoczesnego sprzętu i kosmetyków renomowanych firm. Niskie ceny świadczonych przez nich usług oraz przyjazna i wykwalifikowana obsługa sprawiają, że czas spędzony w salonie fryzjerskim to chwila relaksu i prawdziwej przyjemności.

Fryzjerzy głównie zajmują się fryzurami damskimi i męskimi. W ramach swoich usług fryzjer myje też włosy szamponem, zapewnia relaksujący masaż głowy, precyzyjne strzyżenie nożyczkami lub maszynką do golenia oraz modeluje włosy. Szczególnie dobrzy fryzjerzy dbają o bezpieczeństwo swoich klientów, dlatego kolory oraz farby, których używają, są delikatne i dbają o zdrowy wygląd włosów. Oferują oni często ponadto malowanie włosów siwych włosów u mężczyzn. Fryzjer taki zapewnia także klasyczne stałe farbowanie włosów, które gwarantuje dobry stan włosów i intensywny kolor od nasady do końcówek. Dobry fryzjer zapewnia też maksymalną ochronę włókien włosów i skóry głowy. Powinien on też używać składników, które pozwala uzyskać najlepsze rezultaty podczas farbowania i pielęgnacji dojrzałych włosów z efektem odmłodzenia.

Fryzjerzy bardzo często pracują w firmie rodzinnej i dlatego ta rodzinna atmosfera, która panuje w takim salonie, sprawia, że wizyta w tym miejscu jest przyjemna i niezwykła. Fryzjerzy to na ogół grupa kreatywnych, pełnych pasji ludzi z wieloletnim doświadczeniem, którzy uczą się na licznych kursach zawodowych w Polsce. Długoletnie doświadczenie i wyczucie najnowszych trendów pozwala sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. Są oni często całkowicie zaangażowana w to, co robią. Potrafią stale pogłębiać wiedzę oraz wprowadzać nowe kosmetyki oraz bardzo często współpracują ze znanymi firm, które oferują ten typ towaru. Ponadto często ich oferta obejmuje również regulację brwi, solarium, zabiegi parafinowe i manicure.