Czujesz się zmęczony, zestresowany i brakuje ci radości życia? A może miewasz problemy z zasypianiem, czy inne wynikające z niezdrowego trybu życia dolegliwości? Szukasz relaksu, ukojenia skołatanych nerwów i prawie straciłeś nadzieję, że cokolwiek może to zmienić? Spakuj się i wyjedź na spotkanie z terapeutyczną mocą natury. Jest takie miejsce, gdzie w obliczu majestatu gór, podczas kąpieli w gorących źródłach odrodzisz się na nowo. Zostawisz za sobą stres, odbudujesz psychikę i zregenerujesz ciało. Nie musisz jechać daleko. To wszystko czeka na ciebie w Bukowinie Tatrzańskiej.

Co jest wyjątkowego w gorących źródłach?

Kąpiel w basenach termalnych usytuowanych w pobliżu gorących źródeł może przywrócić siły witalne. Dzieje się tak dlatego, że woda termalna o podwyższonej temperaturze zawiera bogactwo rozpuszczonych składników mineralnych, które łatwo wnikają przez rozszerzone pod wpływem temperatury pory skóry. W Bukowinie wydobywa się ją z głębokości 2400 m, czyli z poziomu, gdzie minerałów jest najwięcej. Śmiało można stwierdzić, że w takich miejscach natura oddaje człowiekowi cząstkę swej mocy, wystarczającą do tego, by poprawić jego samopoczucie, a nawet uleczyć z wielu dolegliwości. Warto wiedzieć, że Termy Bukovina są jednymi z największych w Europie.

Jakie konkretne korzyści dla organizmu przyniesie zanurzanie się w wodzie termalnej?

Już sam wyjazd do Bukowiny Tatrzańskiej i bliskość górskich szczytów, które można podziwiać nawet podczas kąpieli w basenie termalnym, przyniesie upragniony relaks i oderwanie od problemów dnia codziennego. Ciepła woda, której temperatura waha się od 30 do 38 stopni, dodatkowo ukoi, a jej cenne właściwości wynikające z występowania w niej takich składników jak sód, wapń, potas, magnez, chlor, siarka, chrom i innych, przyniosą wiele wymiernych korzyści dla ciała i psychiki, takich jak:

– obniżenie poziomu stresu i ustabilizowanie systemu nerwowego,

– poprawa samopoczucia psychicznego i fizycznego,

– regulacja krążenia i gospodarki hormonalnej,

– usprawnienie przemiany materii,

– eliminacja bólu głowy, stawów i bezsenności,

– szybsza regeneracja organizmu po przebytych schorzeniach.

Do tych korzyści płynących z kąpieli w gorących źródłach należy dodać jeszcze znakomity wpływ wody termalnej na skórę, poprzez przyspieszenie gojenia stanów zapalnych i łagodzenie podrażnień. Tak wiele zalet płynących z dobrodziejstwa natury w oddziaływaniu na człowieka, może zdecydowanie poprawić jego samopoczucie fizyczne, psychiczne i duchowe oraz korzystnie wpłynąć na urodę.

Czy pobyt w Termach Bukovina wskazany jest dla wszystkich?

Z dobrodziejstw gorących źródeł może skorzystać każdy bez względu na wiek. Zbawienne działanie wody termalnej z pewnością odczują seniorzy, ale jest ona wskazana także dla dzieci, a nawet kobiet w ciąży. Niezależnie od tego, w jakim jesteś wieku, możesz znacząco poprawić stan swojego organizmu. W Termach Bukovina mile widziane są zarówno całe rodziny, jak i samotne osoby, które chcą wypocząć i nabrać sił. Nawet jednodniowy pobyt w gorących źródłach i zanurzenie się w wodzie termalnej doda ci sił witalnych i dobrze zrelaksuje.

Jeśli chcesz poprawić jakość swojego życia i przegonić z niego stres, nie zastanawiaj się długo, podejmij decyzję i jedź na Podhale po nowe siły, dzięki którym stawisz czoła nowym wyzwaniom. Gorące źródła w Bukowinie Tatrzańskiej z pewnością ci w tym pomogą.